رئیس مجلس باید در حوزه‌های مختلف تجربه مسؤولیتی داشته باشد

رئیس مجلس باید در حوزه‌های مختلف تجربه مسؤولیتی داشته باشد.

نماینده منتخب مردم تربت حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: کسی می‌تواند ریاست مجلس را به عهده بگیرد که در حوزه‌های مختلف نظام در ۴۰ سال گذشته مسؤولیت داشته باشد.

رئیس مجلس باید در حوزه‌های مختلف تجربه مسؤولیتی داشته باشد

محسن زنگنه در گفت‌وگو‌ با خبرنگار فارس در تربت حیدریه اظهار کرد: رئیس مجلس مطابق آیین‌نامه مجلس شورای اسلامی یک وظیفه بیرونی دارد و آن هم حمایت از شأن نمایندگی و مجلس است.

نماینده منتخب مردم تربت حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: با نگاه به فضای جاری کشور بهترین شاخص بیانیه گام دوم رهبری است، در بیانیه گام دوم سه ویژگی برای مدیران اجرایی در سطوح بالا عنوان می‌شود که رئیس مجلس باید کسی باشد که امید را در جامعه تزریق کند، چرا که اکنون به‌دلیل نارکارآمدی‌های مجلس دهم در طول ۷ سال گذشته نوعی دلزدگی در این مورد ایجاد شده است. 

وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند، باید ۴۰ سال گذشته را آسیب‌شناسی کرد، بنابراین کسی می‌تواند ریاست مجلس را به عهده بگیرد که در حوزه‌های مختلف نظام در ۴۰ سال گذشته مسؤولیت داشته باشد.

زنگنه افزود: از منظر آیین‌نامه داخلی رئیس مجلس چند وظیفه دارد که مهم‌ترین آن مدیریت اداری کل مجلس شورای اسلامی است و داشتن برنامه برای تحول مجلس رویکرد انقلابی نسبت به مسائل، خدمت‌رسانی به قشر محروم و مستضعف جامعه و داشتن روحیه مقابله با مفاسد اقتصادی از جمله معیارهای مهم من برای انتخاب رئیس مجلس است.

نماینده منتخب مردم تربت حیدریه، زاوه و مه‌ولات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امیدواریم آن کسی که شایسته است بتواند تکالیف تدوین شده آیین‌نامه مجلس را به‌خوبی اجرا کند. 

لینک خبر: http://fna.ir/exnxjz

نظرات

نظرات شما برای ما مهم است