بررسی احکام ۱۳ گانه اصلاح ساختار بودجه پایان یافت/ ارسال لایحه شرکت‌های دولتی تا دو ماه دیگر به مجلس

خبرگزاری خانه ملت / ۹۹/۵/۲۰

🔵 بررسی احکام ۱۳ گانه اصلاح ساختار بودجه پایان یافت/ ارسال لایحه شرکت‌های دولتی تا دو ماه دیگر به مجلس

🔹دکتر محسن زنگنه ؛ رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه گفت:
کار بررسی احکام ۱۳ گانه مورد نیاز برای تدوین بودجه در این کمیته به پایان رسید و گزارش آن به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه شده است.

🔹دکتر محسن زنگنه ؛ نماینده مردم شهرستان های تربت حیدریه ، مه ولات و زاوه با اشاره به اتمام بررسی احکام مورد نیاز برای تدوین بودجه سال 1400 در این کمیته گفت:
اصلاح ساختار بودجه یک فرایند بلند مدت بوده و اینگونه نیست که طی دو ماه یا بیشتر از آن انجام شود.

🔹عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد:
این احکام از برنامه‌های پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه، مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای اصلاح ساختار بودجه استخراج و بعد از بررسی با حضور دستگاه‌های مختلف طی جلسات متعدد، اکنون در قالب 13 حکم آماده شده است.

🔹وی ادامه داد:
گزارش نهایی این 13 حکم را به حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه ارائه کرده‌ایم تا برخی احکام آن را برای بررسی به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع دهد، این احکام برای تدوین بودجه 1400 لحاظ خواهد شد اما برخی از احکام آن مانند مالیات بر عایدی سرمایه در قالب قانون وجود دارد.

🔹زنگنه با اشاره به اهمیت منابع مالی شرکت‌های دولتی در بودجه سالانه کشور گفت:
دولت اعلام کرده، لایحه‌ای را درباره بودجه شرکت‌ها تدوین کرده و قرار است تا دو ماه دیگر آن را به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه کند البته در صورت عدم ارائه آن تا زمان اعلام شده ما موضوع بررسی و ساماندهی بودجه شرکت‌های دولتی را در قانون بودجه از طریق ارائه طرح در مجلس حل می‌کنیم.

نظرات

نظرات شما برای ما مهم است