هدف از طرح گشایش اقتصادی، رفع کسری 170 هزارمیلیارد تومانی دولت است

🔵 هدف از طرح گشایش اقتصادی، رفع کسری 170 هزارمیلیارد تومانی دولت است.

🔹دکتر محسن زنگنه؛ عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس گفت: گشایش اقتصادی هدفش برای رفع کسری 170 هزارمیلیارد تومانی دولت است اما آثاری که در زندگی مردم می گذارد مثبت است.

🔹محسن زنگنه؛ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به وعده رییس جمهور  مبنی بر طرح گشایش اقتصادی با پیش‌فروش نفت اظهار داشت: طرح گشایش اقتصادی با هدف رفع کسری بودجه دولت به وجود آمده است.

🔹وی ادامه داد:  افزایش پایه پولی، استقراض از بانک مرکزی و سایر مسیرهایی که به یک معنا باعث افزایش تورم و کاهش قدرت خرید مردم شده است، منجر به وجود آمدن مشکلات اقتصادی است که امروز مردم با آن مواجه هستند.

🔹عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: گشایش اقتصادی هدفش برای رفع کسری 170 هزارمیلیارد تومانی دولت است اما آثاری که در زندگی مردم می گذارد مثبت است اما نه به آن معنا که بخواهیم اسمش را گشایش اقتصادی بگذاریم.

🔻مجلس از جایگاه اصلی خود فاصله گرفته است

🔹زنگنه با اشاره برگزاری جلسه سران قوا در رابطه با طرح گشایش اقتصادی، افزود: استقلال مجلس عملا نه تنها زیر سوال رفته بلکه مجلس از گردونه سیاست گذاری و تصمیم گیری در کشور تا حد زیادی خارج شده است و از جایگاه اصلی خود که قرار است در راس امور باشد فاصله زیادی گرفته است.

🔹وی با بیان اینکه نمایندگان ملت از هیات رییسه و شخص رییس مجلس انتظار دارند که رای گیری در جلسه سران قوا با اجماع اتفاق افتد، گفت:  انتظار داریم از جایگاه مجلس صیانت شود.

🔹عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس تصریح کرد: نمایندگان انتظار دارند که برای تصمیم گیری درباره این طرح ها نظر مجلس لحاظ شود که این امر هم از کمیسیون های تخصصی و صحن می گذرد.

🔹زنگنه خاطرنشان کرد: شأن نزول شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا برای مواردی است که طولانی بودن فرایند یک قانون، ممکن است تبعاتی برای کشور داشته باشد و با رعایت شرایطی که بر این شورا، الزام است،  مصوبات آن مشروعیت دارد. متأسفانه در خیلی از موارد آن شروط جاری نیست بنابراین به نظر می رسد باید درباره تصمیم‌هایی که در این شورا گرفته می‌شود باید توجه شود./خبرگزاری موج

نظرات

نظرات شما برای ما مهم است