ذبح آرزوی چندین ساله فرهنگیان با اجرای غلط رتبه بندی

دکتر زنگنه پس از گزارش کمیسیون آموزش درباره تاخیر در پرداخت حقوق فرهنگیان؛

آموزش و پرورش با اجرای غلط رتبه بندی آرزوی چندساله فرهنگیان را ذبح کرد

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، گفت: متاسفانه وزارت آموزش و پرورش با اجرای غلط رتبه بندی و آئین نامه اجرایی آن آرزوی چندین ساله فرهنگیان را ذبح کرد.

محسن زنگنه در نطق میان دستور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن زنگنه در نشست علنی امروز (سه شنبه، 15 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی پس از قرائت گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد بررسی علل و عوامل تأخیر در پرداخت حقوق اسفندماه 1401 فرهنگیان، گفت: متاسفانه وزارت آموزش و پرورش با اجرای غلط رتبه بندی و آئین نامه اجرایی آن آرزوی چندین ساله فرهنگیان را ذبح کرد.

نماینده مردم تربت حیدریه و مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاخص ها که امکان اندازه گیری ندارد و کاملا سلیقه ای است برای این موضوع لحاظ شد، افزود: زمانی که 300 امتیاز در اختیار کسی باشد که نگاه او می تواند در رتبه بندی تغییر ایجاد کند باعث می شود که بین معلمان اصطحکاک ایجاد شود به گونه ای که رتبه معلم و فرهنگی که سال ها خدمت کرده و قابل تقدیر در شهرستان و استان است به دلیل نگاه های سیاسی از رتبه فردی که حکم استخدام وی خشک نشده، کمتر است.

وی اضافه کرد: چگونه از سازمان برنامه و بودجه انتظار داریم خلاف قانونی که خودمان تصویب کردیم عمل کند، محاسبه دقیق اعتبارات موردنیاز رتبه بندی توسط وزارت آموزش و پرورش و عدم اشراف معاونت توسعه و ذیحساب این وزارتخانه عامل اصلی این امر است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: اگر آموزش و پرورش تخمین درستی از نتیجه رتبه بندی داشت و اعتبارات موردنیاز را به درستی برآورد می کرد انتظار این بود که در نیمه سال با ارائه لایحه به مجلس تقاضای اصلاح ردیف های بودجه 1401 را داشته باشد یا از سران قوا جهت انتشار اوراق اجازه می گرفت.

دکتر زنگنه با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش حتی نتوانست از ظرفیت ایجاد شده توسط دولت برای انتشار اوراق مالی- اسلامی در انتهای سال استفاده کند، تصریح کرد: تعجب می کنم که بزرگواران در مجلس از سازمان برنامه و بودجه انتظار دارند سقف بودجه را رعایت نکند.

وی افزود: بنده در سازمان برنامه و بودجه شاهد بودم که غروب 28 اسفند بود که جناب آقای وزیر در سازمان حضور پیدا کردند و اصرار داشتند از محل اوراق مالی و اسلامی که تمام شده بود مبلغی اختصاص داده شود./

نظرات

نظرات شما برای ما مهم است